Průvodce exotikou: MINI LIMETKY

limetka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Potřebujete detox? Už naše babičky věděly, jak jsou citrusy boží. Mini limetky, podobně jako citróny, totiž představují zásobárnu živin, která vám dodá spoustu energie. Pomáhají ničit hnilobné procesy ve střevech i ústech, působí antisepticky, antimikrobiálně, rozpouští hlen

S naší limetkou nemá chřipka žádnou šanci!

Šťáva z limety je silně hydratační. Obsahuje minerální soli a stopové prvky. Navíc v ní najdete dobře vstřebatelný vitamín C i vápník. Díky specifickým citrusovým fytochemikáliím (limonoidy) se vápník a vitamín C spojí a tělo je přijímá zároveň. Celkově můžeme říct, že limetová šťáva v těle vytváří zásadité prostředí.

Gastronomické okénko

Tohle pravděpodobně nemusíme nikomu připomínat, ale pro jistotu… Mojito! Pomocí téhle zelené citrusové kuličky ale samozřejmě vykouzlíte i spoustu dalších skvělých věcí. Vyzkoušejte limetku do marinády, naložte do ní rybu, udělejte si marmeládu, cheesecake nebo domácí limonádu.

Šťávou z limetky pokapejte nakrojené avokádo, aby vám nezhnědlo. Kromě šťávy využijete i dužinu a kůru, která vás dostane především v dezertech.

TIP: Nejlépe šťávu z limetek dostanete, když je budete uchovávat v pokojově teplotě. Pokud chcete prodloužit jejich životnost, šoupněte je do lednice. Mějte ovšem na paměti, že jejich výživová kvalita s chladem klesá. Nakrojené limety schovejte v lednici, ale snězte je nejpozději do týdne.

Limetkovou šťávu můžete použít i při výrobě domácích čistících prostředků či kosmetiky. Co takhle kokosovo-limetkový scrub s medem?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin