Představujeme farmáře: Nicolas Muhimbise

Virunga farmář Nicolas Muhimbise
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

V jihozápadní části Ugandy – v oblasti Mbarara – žije náš farmář Nicolas Muhimbise. Spolu se svými dvěma ženami vychovává 6 dětí.

farmář Nicolas

Úrodná půda v hornaté oblasti Mbarara je skvělá hlavně pro pěstování banánů. Nikde jinde v Ugandě nenajdete tolik banánovníků jako tady.

Kromě toho tu žijí známí afričtí Watusi. To je druh skotu s tak dlouhými rohy, že se díky nim dokonce dostal do Guinnessovy knihy rekordů.

Od Nicolase vykupujeme baby banánky. Pěstuje ale i zelené banány a odrůdu Cavendish – to je ta, kterou znáte ze supermarketů. Zelené banány patří k nejoblíbenějším druhům v celé Ugandě. Na zahrádce si je tam má skoro každý.

Vedle pěstování banánů se Nicolas věnuje ještě chovu dobytka. O své stádo, ve kterém má už 40 kusů, se denně stará. Část mléka prodá a z části vyrábí domácí ghí. To pak dál prodává na místním trhu nebo z něj připravuje speciální máslo eshabwe.

„Díky virunze jsem schopný pro svou rodinu zajistit stabilní příjem. Snažím se jít příkladem kamarádům-farmářům z okolí a spolupráci s virungou jim doporučuju,” říká Nicolas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin