Fascinující baobab a superpotravina současnosti

Virunga baobab
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Baobab je fascinující a tajuplný strom. Řada z nás si vybaví Malého prince a baobaby, které mu chtěly zničit planetu. Určitě také strom baobabu poznáte na fotkách, protože mají nezaměnitelný tvar. Tím ale pro většinu z nás znalost baobabu končí.

Je to škoda, protože plody baobabu, jsou cenným zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny v takovém množství, že jsou v současné době označovány jako „superpotravina“.

Víte, jak vlastně plody baobabu vypadají?

Mají podlouhlý tvar, tvrdší skořápku a vlastně na stromě uschnou a vydrží tak v neporučeném stavu až dva roky. Uvnitř najdete měkké kousky (což je vlastně baobabový prášek) s drobnými peckami. Tyto kousky si můžete vychutnat samotné. Mají svěží, jemně citronovou chuť. Pozor ale na pecky!

Jste pohodlní?

Pro ty, kteří jsou trochu více pohodlní, je vynikajícím řešením již připravený a okamžitému použití hotový baobabový prášek. Ten se získává rozdrolením kousků obsažených v plodu a lze ho rovnou smíchat s vodou, přidat do smoothie nebo v něm dokonce i obalit maso.

Proč jíst baobab?

  • má 10 vyšší obsah vitamínu C než pomeranč
  • obsahuje vitamíny A, B, C
  • je nadupaný minerály jako je železo, draslík, hořčík a vápník
  • obsahuje hodně vlákniny
  • má silné antioxidační účinky a ke všemu má minimum kalorií
 
Baobab vám v zimně dodá energii, vitamíny a vlákninu. Podpoří Vaši imunitu a zdraví. V létě Vás navíc i osvěží, pokud ho smícháte s vodou nebo ho přidáte ovocných nápojů.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin